JOONISTE TRÜKK JA   JÄRELTÖÖTLUS 

Joonised ja jooniste väljatrükk on endiselt oluline!


Miks kasutada paberile trükitud jooniseid?

Parem visuaalne tajumine - Joonised paberil annavad parema visuaalse taju kui digitaalsed joonised. Paberil joonistused võivad olla suuremad ja üksikasjalikumad kui digitaalsed versioonid. Samuti on värvid selgemad ja kirkamad.

Mugavus - Paberil jooniste kasutamine on lihtne ja nende juurde on kerge tagasi tulla. Ei ole vaja otsida neid arvuti- või USB-draividelt.

Vahetu tagasiside - Paberile trükitud joonis võimaldab kiiret tagasisidet, sest seda saab otse paberile märkida ja korrigeerida. Arvutiprogrammides olevaid jooniseid saab muuta ainult programmides, mis võivad olla aeglased ja aeganõudvamad. Paberist joonised on lihtsamad jagada ja levitada. Neid saab kergesti skannida ja saata.

Suurem usaldusväärsus - Kui joonis on paberil, siis puudub võimalus seda väikseima tõrke korral kaotada. Digitaalsed joonised võivad kaduda, kui arvuti jookseb kokku või kui failid kustutatakse kogemata.

Trükime-, skännime- ja kopeerime jooniseid väga erinevates mõõtudes ja paberitele.

Trükime jooniseid must-valgelt ja värviliselt. Vastavalt vajadusele saame joonised trükida paksematele või õhematele paberitele.

Näiteks seinale kleepimiseks ja tihedaks kasutamiseks soovitame kasutada  paksemaid ja paremini vett taluvaid pabereid ja jooniseid, mis lähevad kaante või mappide vahele, soovitame kasutada õhemaid pabereid.

Õhemaid jooniseid ka voltimismasinaga voltida.

Enimlevinud jooniste formaadid on:
A4, A3, A2, A1, A0 ja mõistagi trükime ka erimõõdulisi jooniseid.

Skännimise maksimaalne mõõt on 914mm.

Oluline on tähele panna, et joonistel säiliksid õiged kirjastiilid, joonte paksused, värvid ja mõõtkava, palume salvestada trükifailid .pdf failidena.

Joonised voldime soovikorral formaatidesse:
• köiteäärega 185 + 25 mm
• kleepribaga 198 + 12 mm
• mappi laiusega 210 mm
• mappi laiusega 190 mm (mahub A4 kiletaskusse)