SURUTRÜKK RELJEEFTRÜKK


Elustame Teie brändi reljeeftrüki ja pimetrüki abil


Reljeeftrükk ja pimetrükk, trükikunsti meistriklassid, on loodud selleks, et anda trükistele ainulaadne kolmemõõtmeline efekt.

Reljeeftrükk, tuntud ka kui embossing, tõstab kujundi materjali originaalpinnast kõrgemale, luues silmapaistva ja taktiilse mulje. Pimetrükk ehk debossing seevastu surub kujundi materjali originaalpinnast allapoole, andes sügavust ja peent viimistlust. 

Mõlemad protsessid hõlmavad kohandatud kujundusega graveeritud metallplaadi või templi kasutamist, mis pressitakse või kuumutatakse materjali sisse. Reljeeftrükk saavutatakse materjali alt ülespoole surudes, pimetrükk aga materjali esiküljest allapoole surudes.

Nende trükitehnikate ajalugu ulatub tagasi aegade algusesse, kus neid kasutati paberile ja muudele materjalidele reljeefsete kujundite ja disainide loomiseks. Sageli kasutatakse neid tehnikaid koos fooliumtrükiga, et lisada valitud aladele kolmemõõtmelist või tõstetud efekti.

Reljeeftrükk ja pimetrükk on eriti populaarsed sellistes trükitoodetes nagu visiitkaardid, kutsed, menüüd, ümbrikud, pakendid, õnnitluskaardid, raamatute kaaned ja märkmikud, lisades neile toodetele unikaalse ja meeldejääva välimuse, mis eristab neid tavapärasest trükist.

3D reljeeftrükk ja pimetrükk on nende tehnikate edasiarendused, võimaldades luua veelgi sügavamat kolmemõõtmelist efekti, pakkudes keerukamaid ja detailsemaid disainilahendusi.
Turundajatele ja disaineritele pakuvad reljeeftrükk ja pimetrükk hulgaliselt eeliseid. Need tehnoloogiad toovad esile 3D disaini, mis köidab tähelepanu, luues visuaalselt "pinnast välja hüppava" efekti reljeeftrüki korral ning lisades sügavust ja peent elegantsi pimetrüki puhul. See mitte ainult ei suurenda toote silmapaistvust, vaid tagab ka unikaalse ja meeldejääva eristuvuse.